Звіт про енергетичну зброю РФ презентовано в США. В його розробці брали участь аналітики DiXi Group

18 травня 2017

Презентацією у Вашингтоні завершився проект, що мав на меті дослідити інструментарій енергетичного впливу Росії на країни Центральної та Східної Європи з метою пригальмувати чи зупинити демократичні реформи.

Разом з партнерами з Румунії, Білорусі, Молдови та Угорщини, що розглядали свої національні приклади, аналітики DiXi Group дослідили, як політичний підкуп та тиск, а також економічний демпінг та змови, в яких провідну роль займали російські політики чи пов'язані з ними бізнесмени, сприяли створенню непрозорих схем в українській енергетиці. В українській частині дослідження також піднімаються теми встановлення критичної залежності від Росії в частині ядерного палива та розглядаються намагання взяти під контроль українську ГТС.

За результатами дослідження команда DiXi Group сформувала перелік порад та рекомендацій для інституцій ЄС та для уряду США, аби допомогти продовжити і підсилити боротьбу України за власну енергетичну безпеку та обмежити прихований вплив на українську політику з боку країни-агресора.

Нагадаємо, що в квітні звіт було представлено в Європарламенті.

Ознайомитися з повним текстом звіту можна за посиланням

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG