Звернення щодо важливості прийняття законопроекту про регулятора

26 травня 2016

Аналітичний центр "Діксі Груп" та "Сильніші разом!" опублікували звернення до Представницва ЄС в Україні,  Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Групи підтримки України Європейської Комісїі та Світового банку  з проханням допомогти в мобілізації всіх політичних сил та конкретних депутатів, які декларують підтримку європейській інтеграції України, з метою прийняття закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (реєстр. № 2966-д).

 

Автори звернення виступають за те, щоб члени НКРЕКП призначалися з кандидатур, що будуть відібрані у відкритий та конкурентний спосіб незалежною Номінаційною комісією. У свою чергу, Номінаційна комісія має бути сформована за професійним, а не політичним принципом. В Україні вже були застосовані подібні підходи, зокрема при обранні директора Національного антикорупційного бюро.

Нижче наводимо текст звернення повністю: 

 

"п.Яну Томбінському, голові Представницва ЄС в Україні

п.Янезу Копачу, директору Секретаріату Енергетичного Співтовариства

п.Торстену Веллерту, керівнику напрямку «Енергетика» Групи підтримки України Європейської Комісїі

п.Чімяо Фану, директору Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови

 

18 травня Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, попри складну дискусію, прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти в другому читання проект закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (реєстр. № 2966-д).

 

Законопроект майже рік доопрацьовувався в парламенті, за участю депутатів, українських і міжнародних експертів. При Комітеті було створено Робочу групу, яка у прозорий і публічний спосіб  опрацьовувала кожну статтю законопроекту.  Було проведено багато круглих столів, прес-конференцій, зустрічей, в межах яких кожна із зацікавлених сторін мала можливість долучитись до обговорення документу. 12 квітня 2016 року проект закону було прийнято в першому читанні, за нього проголосувало 285 депутатів з усіх фракцій, жодного голосу проти.

 

Для прийняття цього важливого закону потрібен ще один крок – результативний розгляд у другому читанні. Однак цей крок може бути заблокований через політичну суперечку між партіями. Затягування переговорів між фракціями, категоричні позиції кожної зі сторін загрожують відкладенням рішення на невизначений термін, що у свою чергу загрожує збереженням нинішнього статусу регулятора.

 

Для недопущення такого сценарію, просимо Вашої допомоги в мобілізації всіх політичних сил та конкретних депутатів, які декларують підтримку європейській інтеграції України. Зокрема, просимо Вас донести позицію про важливість прийняття закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (реєстр. № 2966-д) усім депутатам, які контактують з Європейською Комісією, Енергетичним Співтовариством, Групою підтримки України Європейської Комісії та Світовим банком, беруть участь у навчальних та робочих візитах за підтримки ЄС та Світового банку, та заявляють про готовність сприяти європейській інтеграції України". 

 

Завантажити Звернення у PDF-форматі можна за посиланням.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG