Збільшення видобутку газу має супроводжуватися ширшою прозорістю

21 липня 2016

Плани щодо нарощування видобутку газу мають супроводжуватися швидшими кроками до прозорості та підзвітності як компаній, так і уряду.

Про це заявив віце-президент аналітичного центру DiXi Group Антон Антоненко. У своєму виступі під час круглого столу «План уряду 2020 щодо видобутку газу – міф чи реальність?», він наголосив на трьох аспектах: виконання зобов’язань в рамках Ініціативи прозорості видобувних галузей, зокрема співпраця видобувних компаній для підготовки наступного звіту України, спільна робота над підвищенням ефективності регулювань видобутку газу, а також необхідність залишати частину ренти на місцях для місцевих громад. Коментуючи представлену під час заходу проект «Дорожня карта реалізації плану Уряду щодо збільшення видобутку газу в Україні», Антон Антоненко наголосив на важливості прийняття законопроекту №4840 “Про розкриття інформації у видобувних галузях” для прозорого і справедливого розподілу ренти та ефективного використання її місцевими громадами.

Представник DiXi Group закликав видобувні компанії співпрацювати та надавати інформацію, поставивши за приклад, досвід Великобританії, де звіти видобувних компаній щодо ключових параметрів діяльності доступні на спеціалізованому реєстрі у форматі відкритих даних.


НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG