Завершився Тиждень прозорості енергетики: конференція про європейські підходи в регулюванні енергетики

16 жовтня 2018

Закінчився Тиждень прозорості енергетики - подія, присвячена регулюванню природних монополій та особливостям енергетичних ринків. За п'ять днів учасники ознайомились з вимогами Енергоспівтовариства про доступ до інформації, специфіку тарифоутворення для монополій та можливостями уряду і громад контролювати доходи від видобутку корисних копалин.

Перш за все, подія була розрахована на відповідальних за розробку нових ринків, правил та архітектури ринків електроенергії та природного газу. Тому семінари стосувалися практичних аспектів впровадження директив Енергоспівтовариства.

Учасникам розповіли про біржі, які в Україні лише активуються, про  “сірі” плями, які можуть викривляти ціни та результати торгів.

Цікаво, що частина рекомендацій спікерів вже реалізована в українському законодавстві. Наприклад, на семінарі про прозорість видобувних галузей розглядались можливості громади та держави контролювати не лише видобувні компанії, але й компанії-монополії.
В Україні цього року якраз почало діяти розщеплення ренти на загальнодержавну та місцеву складову. Тому учасники проаналізували наскільки ефективний такий розподіл.

Також цієї осені Верховна Рада прийняла закон про прозорість видобувних галузей, який зобов'язує компанії розкривати інформацію про свою діяльність.

Організаторами Тижня прозорості стала Dixi Group за підтримки USAID в рамках проекту "Ініціатива з протидії корупції та підвищення фіскальної прозорості в енергетичному секторі в Україні (Прозора енергетика)".

 

Українська енергетика

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG