Залучення України до європейського контексту дозволить краще втілювати реформи в енергетиці - експерти

17 листопада 2015

Імплементація європейського законодавства в енергетичній сфері в Україні триває, однак не меншим викликом залишається його запровадження на практиці. Про це йшлося під час обговорення “Україна та Енергетичне Співтовариство: дорогою реформ”, що відбулося напередодні в Брюсселі.

Під час заходу експерти коаліції “Енергетичні реформи” презентували щорічний моніторинг виконання Україною зобов’язань в рамках Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, який уже вп’яте публікується і презентується широкій громадськості.

Олена Павленко, Президент аналітичного центру DiXiGroup, що є координатором коаліції, наголосила, що найбільшими факторами для успішної імплементації директив ЄС в енергетиці є три – співпраця «чемпіонів», готових реформувати країну, в уряді, парламенті та експертному середовищі, включення чітких вимог цих реформ до пакетів фінансової допомоги західних донорів та співпраця з європейськими експертами під час розробки і просування нового законодавства в Україні.

Наталія Андрусевич, голова Правління Ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля”, зауважила, що першочерговим завданням у сфері охорони довкілля має стати впровадження в Україні ефективної європейської моделі оцінки впливу на довкілля.

В’ячеслав Княжницький, голова представництва НАК “Нафтогаз України” в Брюсселі, зазначив, що комплекс заходів з розділення бізнесу “Нафтогазу” з видобутку, постачання і транспортування газу буде втілено до липня 2016 року. На його думку, подібні аналітичні дослідження варто доносити і до побутових споживачів.

Ханс Райн, представник Директорату з питань енергетики Європейської Комісії, заявив: “Коаліція “Енергетичні реформи” не лише моніторить хід реформ, а й активно долучилася до просування ключових законопроектів в енергетиці. Ми підтримуємо вашу роботу та очікуємо на новий звіт наступного року”.

Під час дискусії, яка відбувалася у Брюсселькому прес-клубі, учасники обговорили також подальші можливості для просування європейських енергетичних реформ в Україні та роль ЄС, де так само розвиваються процеси спільної енергетичної політики.

Напередодні коаліція “Енергетичні Реформи” представила своє дослідження в Секретаріаті Енергетичного Співтовариства. Українські експертимали змогу “звірити годинники” зі своїми віденськими колегами та напрацювати підходи до спільного просування реформ.

Коаліція “Енергетичні реформи” – об’єднання експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля, що спільними зусиллями просувають реформи, що випливають із зобов’язань України в рамках Енергетичного Співтовариства.

Дослідження та дискусія відбулися в рамках проекту “Покращення імплементації зобов’язань України в рамках Енергетичного Співтовариства через посилення ролі громадськості”, що здійснюється DiXi Group спільно з Ресурсно-аналітичним центром “Суспільство і довкілля” за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження”. Організацію дискусії також підтримала Ініціатива зрозвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд "Відродження" (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).
НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG