Законопроект про регулятора прийнято у першому читанні

12 квітня 2016

Проект Закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (реєстраційний № 2966-д від 19.02.2016) прийнято у першому читанні. За прийняття документа проголусовало 285 депутатів.

«Парламентський Комітет з ПЕК дуже багато зробили для того, щоб законопроект було підтримано максимальною кількістю голосів. Це був яскравий приклад, що заради якісного  результату питання політичних інтересів та ігор відійшли на другий план. Важливо зберегти таке ж ставлення і для підготовки до другого читання, тим більше, що це буде непроста дискусія. Але ми впевнені, що депутати спільно з експертами вийдуть на якісний й узгоджений усіма документ», - прокоментувала сьогоднішнє голосування президент аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко.

Нагадаємо, що напередодні законопроект 2966 було визнано Комітетом з питань запобігання і протидії корупції було визнано таким, що відповідає антикорупційному законодавству.

Нагадаємо також, що, на початку вересня 2015 було оголошено про створення Стратегічної дорадчої групи, до якої увійшли провідні українські та міжнародні експерти та народні депутати. Група працює над вдосконаленням законопроекту № 2966 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг".

За час роботи групи експерти опрацювали більше 190 зауважень до законопроекту. Робота Стратегічної дорадчої групи стала можливою завдяки проекту "Сприяння створенню незалежного регулятора в Україні", що виконується DiXi Group за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG