Законопроект про регулятор буде доопрацьовано в профільному Комітеті

27 січня 2016

27 січня, після розгляду у Верховній Раді, законопроект "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" проголосовано для повторного прийняття в першому читанні. Документ буде повернуто в Комітет, де депутати мають доопрацювати його і знову винести в зал у місячний термін.

Депутатам забракло голосів, щоб прийняти документ в першому читанні. За прийняття законопроекту голосували фракції "Блоку Петра Порошенка", "Народного фронту", приблизно половина "Самопомочі" та частина позафракційних. Утрималися представники "Батьківщини". Решта фракцій та груп не голосували.

Разом із тим, прийняття рішення по законопроекту розблокувало шестимісячну паузу в його розгляді парламентом. Тепер важливо, щоб внесення змін та правок до документу відбулось якнайшвидше та отримало максимальну підтримку в залі під час наступного розгляду.

"Сподіваюся, що під час доопрацювання парламентарі врахують пропозиції, розроблені Стратегічною дорадчою групою. Хочу нагадати, що затягування з реформою лише шкодить інтересам споживачів та інших гравців ринку. Без прийнятого закону регулятор залишається залежним від політиків та олігархів", - зазначив керівник програм аналітичного центру DiXi Group Роман Ніцович.

Нагадаємо, на початку вересня було оголошено про створення Стратегічної дорадчої групи, до якої увійшли провідні українські та міжнародні експерти та народні депутати. Група працює над вдосконаленням законопроекту № 2966 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг".

За час роботи групи експерти опрацювали більше 190 зауважень до законопроекту. Робота Стратегічної дорадчої групи стала можливою завдяки проекту "Сприяння створенню незалежного регулятора в Україні", що виконується DiXi Group за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Нагадаємо також, що фінальну версію законопроекту 2966 було вивчено та підтримано в Секретаріаті Енергетичного Співтовариства.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG