Закон «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» прийнято

18 вересня 2018

18 вересня на ранковому засіданні Верховної ради в повторному другому читанні було прийнято Закон «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». За Закон проголосувало 244 депутати, 0 – проти, утрималося – 3.

Свої голоси дали фракції «БПП» - 102 «за», «Народного фронту» - 56 «за», «Опозиційного блоку» - 21 «за», Об’єднання "САМОПОМІЧ" – 15 «за», Радикальної партії Олега Ляшка – 13 «за», групи «Воля народу» - 4 «за»,  депутатської групи «Партія «Відродження» - 10 «за», та позафракційні депутати – 23 «за». Парламентарі з фракції «Батьківщина» голосів не дали.

Даний законопроект імплементує стандарти Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні, у тому числі найкращі практики інших країн. Мова йде про відкриття бенефіціарних власників, відкриття інформації про контракти та звітування по кожній ліцензії. Прийняття цього документу дозволить побачити, в яких компаніях є «сплячі»  ліцензії.

«Прийняти цей закон було б неможливо без справді ефективної співпраці між всіма зацікавленими сторонами. Свої зусилля об’єднали, з одного боку, представники громадських організацій, які хочуть, щоб цей сектор був справді прозорим. З іншого боку – парламентарі та урядовці, які впроваджують реформи в секторі, та видобувні компанії, які хочуть грати за правилами, платити податки і нарощувати видобуток газу», - прокоментувала прийняття закону президент аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко.

Зазначимо, що аналітичний центр DiXi Group брав активну участь в розробці та просуванні законопроекту. Зокрема, силами DiXi було створено та розповсюджено в мережі відеозвернення активістів, анімований ролик та серію інфографік (малюнок 1, малюнок 2, малюнок 3, малюнок 4).

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG