За підтримки експертів DiXi Group підписано Наказ про відкриття даних Міненерговугілля у форматі open data

20 квітня 2018

Міністр Ігор Насалик підписав Наказ №212 «Про оприлюднення наборів даних, розпорядником яких є Міненерговугілля, і які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» на виконання Постанови КМУ №835. 

Наказом затверджено форми наборів даних, які розробили експерти DiXi Group у співпраці з фахівцями департаментів. Зокрема, набори стосуються даних нафтогазового та атомно-промислового комплексів.

Як прокоментував аналітик DiXi Group Андрій Білоус, ухвалений Наказ є спільним досягненням, яке було б неможливе без сприяння і відкритості Міненерговугілля та активної участі в адвокації команди урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції».

«Ухвалення Наказу – важливий крок на шляху посилення відкритості Міністерства енергетики. Дана редакція поки не покриває весь список передбачених 835-ою Постановою Кабміну, але і роботу ще триває. Найближчим часом Наказ буде доповнено наборами й інших департаментів, які також оприлюднюватимуться на порталі data.gov.ua», - додав він.

Також, передбачено призначення відповідальних осіб за вчасний збір та публікацію даних у форматі відкритих даних. Ці функції відповідно будуть передбачені змінами до посадових інструкцій працівників. Іншим нововведенням стало призначення державного секретаря відповідальним за виконання наказу.

Нагадаємо, раніше експерти DiXi Group провели тренінг «Як зробити дані відкритими?» для фахівців ядерного та нафтогазових департаментів Міненерговугілля, де йшлось про переваги роботи з даними у форматі open data».

Уточнимо, що відкриття даних Міністерства енергетики та вугільної промисловості України відбувається в рамках проекту USAID «Прозора енергетика». Він спрямований на боротьбу з корупцією та поліпшення фінансової прозорості в енергетичному секторі в Україні.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG