За останні роки дані в енергосекторі України стали більш відкритими – експерт

16 грудня 2016

Які наразі існують проблеми з отриманням даних і як можна покращити ситуацію, експерт DiXi Group Денис Назаренко розповів під час дискусії «Нові можливості для розвитку сталої енергетики в Україні», яка відбулася 15-16 грудня в комітетських приміщеннях Верховної Ради України.


«Найбільші проблеми на сьогодні у відкритості даних – відсутність достатньої координації між відомствами, недосконала законодавча база та різна методологія обробки даних. Окрім того, зміни в енергетичній галузі відбуваються надзвичайно швидко і відповідно до цих змін має змінюватися і методологія збору інформації. І це є викликом для України», вважає експерт.

Незважаючи на існуючі проблеми, за останні роки в Україні все ж можна відзначити більшу відкритість даних в енергетичній галузі. За словами Дениса Назаренка, драйверами цього процесу стали, зокрема, реформа управління держкомпаніями; залучення України до великої кількості провідних міжнародних організацій (як, наприклад, IRENA), режим відкритості яких стимулює Україну до впровадження європейського підходу у прозорості даних; загальна реструктуризація всього енергетичного сектору.

Водночас, є багато способів покращити поточний стан справ для ще більшої прозорості та достовірності даних. На думку експерта, це можна зробити за рахунок:


- швидкого прийняття потрібного законодавства;


- покращення структури відповідальності між органами та налагодження кращої системи комунікації між ними;


- продовження реформи управління, яка вже показала свою ефективність;


- активноішої співпраці між профільними організаціями та державними органами;


- приділення більшої уваги ініціативам громадського сектору, таким, наприклад, як EITI та «Прозора енергетика».


Матеріал - «Українська енергетика»

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG