З ініціативи DiXi Group відбувся черговий «енергосніданок»

10 лютого 2017

Черговий «енергосніданок», який відбувся 10 лютого з ініціативи аналітичного центру DiXi Group, зібрав разом представників трьох Комітетів Верховної Ради України – з питань ПЕК, ЖКГ та євроінтеграції –, Представника Групи підтримки України з боку ЄС Йоханнеса Баура, а також провідних громадських експертів. Метою чергової неформальної зустрічі стало визначення головних короткострокових цілей для імплементації європейського законодавства у сфері енергетики. Модератором дискусії виступила президентка DiXi Group Олена Павленко.

Зокрема, учасники зупинилися на пакеті законопроектів, направлених на підвищення рівня енергоефективності вітчизняного житлового фонду – про житлово-комунальні послуги, про комерційний облік комунальних послуг, про енергетичну ефективність будівель та про національний фонд енергоефективності. Координаторка програм у сфері ЖКГ мережі ОПОРА Тетяна Бойко повідомила народним депутатам, що громадськість дуже чекає на обіцяний «день енергоефективності» у Раді, на якому планується проголосувати усі ці закони. Необхідність якомога скорішого прийняття законів про облік послуг та про енергоефективність будівель для отримання фінансової підтримки Фонду енергоефективності з боку ЄС підтвердив представник європейських інституцій. На зауваження присутніх парламентарів про складнощі з досягненням консенсусу для голосування за реформаторські законопроекти пан Баур заявив, що певні відступи від букви директив можуть бути погоджені Єврокомісією та Секретаріатом Енергетичного Співтовариства за двох умов: зобов’язання домогтися повної відповідності європейському законодавству після закінчення визначеного перехідного періоду, а також збереження загальних цілей Директив, що імплементуються. В.о. голови Комітету з питань ПЕК Олександр Домбровський погодився, що розглядати у сесійній залі проект закону про Фонд енергоефективності без прийнятих інших супутніх законів не має сенсу.

Народний депутат Олексій Рябчин, у свою чергу, заявив, що консенсусу між членами дотичних Комітетів недостатньо, і працювати треба у першу чергу з головами парламентських фракцій, адже саме від них залежить результативність голосування. Він додав, що повільний темп прийняття необхідних законів пояснюється низькою якістю урядових законопроектів. З цією думкою погодилася Олена Сотник, яка привела приклад проекту закону про ринок електричної енергії, в якому були виявлені численні невідповідності Директиві 2009/72/ЄС. Присутні також обговорили шанси відповідного законопроекту бути проголосованим Верховною Радою, і погодилися, що крім власне прийняття проекту закону, необхідно докласти чимало зусиль для його виконання. Пан Домбровський переконаний, що допомогти цьому змогла б окрема міжвідомча робоча група. Схожа ситуація спостерігається і з законом про НКРЕКП, який, хоч і був прийнятий ще у 2016 році, досі не допоміг убезпечити національного регулятора від необґрунтованих рішень, на кшталт нещодавнього підвищення вартості нестандартних підключень до електричних мереж.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG