YouControl надає доступ до даних для конкурсу DiXi Group "Прозора енергетика"

06 липня 2017

Компанія YouControl та аналітичний центр DiXi Group (“Діксі Груп”) підписали меморандум про співпрацю. Спільна діяльність двох організацій відбудеться в межах проекту USAID «Прозора енергетика».

 

Згідно з домовленостями, “Діксі Груп” проводитиме конкурс серед журналістів-розслідувачів, фіналісти якого зможуть використовувати всі можливості системи YouControl для виконання обраного завдання. YouControl — аналітична система, яка з понад 40 джерел формує досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Функція моніторингу щоденно повідомляє про зміни відповідно до даних з офіційних джерел. Унікальна технологія YouControl дозволяє за хвилину отримати актуальну (на час запиту) інформацію про компанію або ФОП. Розслідувачі, що працюють в рамках проекту, отримають вільний доступ до цієї системи.  

 

Сергій Мільман, засновник YouControl, зазначив що він завжди усіляко підтримував і продовжуватиме підтримувати журналістів та антикорупціонерів. Тільки об’єднуючи зусилля можна побудувати розвинену країну з прозорою економікою. «Ми раді, що в “Діксі Груп” розділяють наші цінності щодо ефективності та прозорості ділового середовища та активно працюють над його покращенням. Особливо це необхідно сьогодні в такій публічно закритій галузі, як українська енергетика», — додав Сергій Мільман.

 

«Наша співпраця принесе багато користі. По-перше, систематизація даних служить цілям відкритості та прозорості. Це не тільки заощадить час, але й зробить роботу аналітиків, медійників та громадських активістів більш комплексною. По-друге, відкритими даними зможуть користуватися журналісти-розслідувачі. А це позитивно позначиться на якості їх матеріалів», — прокоментував меморандум комунікаційний менеджер DiXi Group Денис Киркач.

 

Для довідки:

Громадська організація “Діксі Груп”, заснована у 2008 році для здійснення досліджень та консультацій в галузі енергетики. Організація ставить за мету посилення прозорості та доступності енергетичної політики, покращення урядування, співпрацю уряду з громадськістю та бізнесом. “Діксі Груп” працює як з конкретними змінами в законодавстві, які мають бути запроваджені для покращення роботи сектору, так і з більш узагальненими темами, зокрема, міждержавними енергетичними відносинами та регіональною енергетичною політикою.

З 2016 року DiXi Group реалізує проект USAID «Прозора енергетика». Він спрямований на боротьбу з корупцією та поліпшення фінансової прозорості в енергетичному секторі в Україні.

Компанія YouControl заснована в 2014 році, допомагає бізнесу знаходити надійних партнерів, а ЗМІ та громадським організаціям боротись з корупцією. Завдяки співпраці з медіа за останній рік було проведено понад 1000 розслідувань по всій Україні, громадськими активістами постійно здійснюється аналіз держзакупівель та декларацій.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG