Як відбувається «розпил» регіональних газових мереж?

04 вересня 2017

Прийняте, а згодом скасоване, рішення НКРЕКП про встановлення плати за користування газовими мережами зачепило давню проблему власності на газопроводи.

Змусити облгази сплачувати за безкоштовно передані державні мережі Міненерговугілля не здатне без укладення з ними нових угод. Водночас, старі договори, разом із доданим переліком переданого майна, зникли з будівлі Міністерства. До того ж зареєструвати власність на мережі держава не може, оскільки порядку інвентаризації газопроводів в країні досі не існує. Про це йдеться у розслідуванні Тараса Боросовського «”Розпил” регіональних газових мереж», підготовленого в рамках Ініціативи з протидії корупції та підвищення фіскальної прозорості в енергетичному секторі в Україні (Прозора енергетика)

Відтак, невідомо, коли державний та місцеві бюджети почнуть отримувати гроші за те, що облгази користуються державним майном. Поки що ж, єдиними, хто на цьому заробляє, це олігархи, яким підконтрольні облгази. І чи довго триватиме така ситуація, досі невідомо. Більше деталей – у відео, випуск якого став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, викладені в цьомувідео, є виключною відповідальністю DiXi Group і за жодних обставин не можуть розглядатися як такі, що відображають позицію USAID чи Уряду США.

Переглянути відео можна за посиланням
НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG