Варто зробити відкриті дані корисними – експерт DiXi Group А. Білоус

23 вересня 2019

Тему відкритих даних у держсекторі широко обговорювали під час Open Data Forum 2019, який пройшов у Києві 19 вересня. Як заявив під час заходу віцепрем'єр-міністр Михайло Федоров, Україна на другому місці у світі за прогресом щодо відкриття даних, а у перспективі трьох років вона має вийти у топ-3 за обсягом відкриття даних.

Під час однієї з панельних дискусій Open Data Forum  презентували звіт з оцінкою стану оприлюднення відкритих даних в Україні станом на 1 серпня 2019 року. Так за даними проекту TAPAS, лідером серед 21 розпорядника-«важковаговика» (мають оприлюднити 14+ унікальних наборів) є Міністерство енергетики та вугільної промисловості України.

Зокрема, міністерство енергетики має найвищий бал у розділі «Якість відкритих даних» (частота оновлення та повнота оприлюднення наборів відкритих даних, машиночитаність, типи даних). Однак варто відмітити і низькі позиції у розділі «Вплив відкритих даних» (сприяння розпорядником використанню оприлюднених наборів, організація та проведення моніторингу, оцінки впливу, переваги від оприлюднених наборів для громадськості.

- Міністерство енергетики, у порівнянні з іншими органами виконавчої влади, - одне з найкращих в частині відкриття даних. При цьому забезпечене не лише формальне оприлюднення даних відповідно до вимог постанови, але їхня якість, - так оцінив позиції держустанови присутній на форумі Андрій Білоус, менеджер напряму відкритих даних DiXi Group. - Втім є аспекти, над якими слід працювати далі. На мій погляд, для збереження такої позиції міністерству слід звернути увагу на питання комунікації даних зі споживачами. Це дозволить отримати зворотній зв'язок від користувачів та покращити якість, зробити дані корисними. Другий аспект - працювати в напрямку зменшення частки ручного опрацювання даних та автоматизації процесів, що дозволило досягти, в т.ч., частішого оновлення даних та їх глибшої деталізації.

Open Data Forum – щорічна всеукраїнська подія, що об’єднує представників влади, українських та міжнародних експертів, громадських активістів та стартап спільноту навколо теми розвитку та застосування відкритих даних. Як свідчить міжнародний досвід, відкриття даних стимулює створення нових послуг, поліпшує взаємодію суспільства і держави, а також підвищує прозорість діяльності та довіру до органів влади, зокрема, і у секторі енергетики.
НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG