В DiXi Group підготували рекомендації для покращення співпраці журналістів-розслідувачів та правоохоронних органів

20 липня 2017

Чому журналістські розслідування не отримують подальшого розслідування у юридичному плані в правоохоронних органах і як змінити ситуацію? Це намагалися з’ясувати представники ЗМІ, правоохоронних органів, судової системи та громадськості на круглому столі «Спіймай мене, якщо зможеш, або Чому "дійові особи” журналістських розслідувань залишаються безкарними?».

«У викритті корупційних схем українські журналісти використовують експертизу, офіційні дані, документацію та витяги з українських та іноземних реєстрів. Проте, багато таких цінних матеріалів ігноруються правоохоронцями попри те, що пропонують цілий набір реальних доказів», – наголосив керівник програм аналітичного центру DiXi Group Роман Ніцович.

У свою чергу, керівник детективів Національного антикорупційного бюро України Олександр Скомаров зауважив, що на сьогодні НАБУ розслідує у галузі енергетики 25 справ на загальну суму у 6 млрд грн. Деякі із них стали можливими саме завдяки журналістським розслідуванням. Водночас, він зазначив, що журналістські розслідування не завжди відповідають певним критеріям та мають належні докази, а тому не можуть бути використанні правоохоронними органами.

Щоб уникнути непорозумінь та покращити співпрацю між журналістами-розслідувачами та правоохоронцями, аналітичний центр DiXi Group в рамках проекту USAID «Прозора енергетика» підготував резюме та рекомендації за підсумками круглого столу.

Ми переконані в тому, що співпраця журналістів та правоохоронців може ускладнити прояви таких системних явищ як кругова порука в судових та правоохоронних структурах, а розслідування, зроблені журналістами, зможуть сприяти виявленню осіб, укладання угоди з якими дасть можливість слідству розкривати корупцію у вищих ешелонах влади.

Відеозапис заходу за посиланням.

Випуск цього документу став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, викладені в цьому матеріалі, є виключною відповідальністю DiXi Group і за жодних обставин не можуть розглядатися як такі, що відображають позицію USAID чи Уряду США.


Джерело
НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG