Україна пришвидшила темпи реалізації європейських реформ в екологічному законодавстві – експерти

16 грудня 2016

За останні декілька років Україна значно просунулася в імплементації європейських реформ в екологічному законодавсті, однак попереду ще багато роботи з їхньої реалізації на практиці. Саме це вітчизняні та іноземні експерти обговорювали на круглому столі «Європейські реформи в екологічному законодавстві України: бути чи не бути?».

 

Під час заходу експерти обговорили такі питання як захист диких птахів і подальшу вчасну імплементацію Національного плану скорочення викидів в Україні.

Зокрема, заступник голови Мінекології з питань євроінтеграції Микола Кузьоповідомив, що міністерство планує збільшити площу природоохоронних територій та посилити роботу щодо захисту птахів. Більше того, Мінекології має намір включити заходи, пов'язані із захистом навколишнього середовища, у пріоритети роботи уряду на наступний рік: "Завдання, яке ми бачимо перед собою як міністерство, − включити питання охорони природи та збереження її розмаїтості до пріоритетів уряду".

 

У свою чергу представник міністерства Анастасія Драпалюк зазначила, що наразі Україна має законодавство в екологічній галузі, яке все більше відповідає європейському: «Ми маємо достатньо розроблене законодавство, однак питання в тому, наскільки ми його дотримуємось».

Богдан Проць, експерт Карпатської програми WWF,додав, що в питанні імплементації європейських правил в галузі довкілля одну з ключових ролей грає саме громадськість: «Участь громадянського суспільства має вирішальне значення для впровадження законодавства, яке відповідає європейським нормам».

 

Що стосується Національного плану скорочення викидів, то наразі вже підготовлено проект розпорядження Кабінету міністрів України щодо затвердження його проекту.

 

Як зазначив Гліб Стригуненко, заступник начальника Департаменту стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, в останній версії документу були враховані всі зауваження Секретаріату Енергетичного Співтовариства: «У жовтні цього року ми отримали від Секретаріату останні редакційні зауваження – вони несуттєві для того, щоб план був затверджений та почалася його реалізація».

«Питання фінансування, конкурентосппроможності в умовах нового ринку ще не вирішені. Звичайно, міністерство буде дуже активним у цьому питанні та обстоюватиме таку позицію, яка задовольнить всі сторони. Суспільство потребує не тільки безвізового режиму, а й європейського рівня життя, а чисте повітря – одна з його основ», додав Гліб Стригуненко.

 

Петер Вайда, експерт з екологічних питань Секретаріату Енергетичного Співтовариства, додав, що в усьому світі енергетика є конкурентним бізнесом: «Україна також повинна це усвідомити. Енергетика у вашій державі повинна розвиватися та мати реалістичні та довгострокові плани розвитку. Однак, ви повинні пам’ятати, що це відповідальність усіх сторін – і державних органів, і уряду, і суспільства».

 

Матеріал - «Українська енергетика»

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG