Україна не виконує взятих на себе зобов’язань перед ЄС в екологічному законодавстві

19 січня 2017

Зволікання із прийняттям законопроектів «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про стратегічну екологічну оцінку» може призвести до втрати довіри європейських партнерів. Про це йдеться в матеріалі менеджера з надання інформації аналітичного центру DiXi Group Анастасії Єрмакової, розміщеному в блозі Фонду імені Гайнріха Бьолля.

Нагадаємо, що Петро Порошенко ветував обидва законопроекти та повернув їх до Верховної Ради на доопрацювання. За словами експертки, це ветування не є позитивним для України.

 «Велика кількість змін, які Україна повинна імплементувати, стосуються саме навколишнього середовища. Наша держава зобов’язалася прийняти законопроекти «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про стратегічну екологічну оцінку». Ухвалення цих законів також є частиною виконання Угоди про асоціацію України з ЄС та Енергетичним Співтовариством», - зазначає експертка.

Ветування двох законопроектів засудила частина українських експертів, а також представники європейських організацій. Зокрема, керівник відділу програм зовнішньої допомоги «Енергетика, транспорт, навколишнє середовище» делегації ЄС в Україні Йоганнес Баур підкреслив, що ветування закону «Про стратегічну екологічну оцінку» є негарною новиною для планів щодо тіснішої інтеграції України, оскільки прийняття цього законопроекту та його подальша реалізація є частиною виконання зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію з ЄС та Договору про приєдання до Енергоспівтовариства.

«Питання екології не мають сприйматися як «страшний» виклик чи перешкода для ведення бізнесу. Тим паче, що останні версії обох законопроектів були погоджені всіма зацікавленими сторонами – органами виконавчої влади, громадськістю та бізнесом. Більше того, документи були ухвалені європейськими інвесторами, котрі заявили, що готові розвивати бізнес в Україні, однак тільки за умов існування європейських правил на ринку. Україна, котра й так суттєво відстає від запланованого графіку впровадження реформ, має якнайшвидше ухвалити відповідні законопроекти, інакше ризикуємо втратити довіру європейських партнерів», - пише авторка статті. 

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG