Україна може підсилити енергобезпеку ЄС, треба тільки скористатися шансом - експерти

19 квітня 2016

Україна отримала шанс стати важливим елементом енергетичної безпеки та не менш важливим гравцем енергоринку Європи. Про це заявили учасники енергетичної панелі Євроатлантичного форуму лідерства та солідарності, який проходив 19 квітня в Києві.

"Європа має зменшити свою залежність від російського газу. Це дуже важливо", - заявив Алан Райлі, експерт Атлантичної ради і професор Університету Сіті в Лондоні.

"В ЄС зараз сфокусовані на тому, щоб посилити свою енергетичну безпеку. В цей період Україна може стати для Європи ще одним джерелом постачання газу", - зазначила президент аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко.

"Наша країна суттєво наростила транзитні потужності і збільшила транзит. Три роки тому ніхто й не міг уявити, що Україна не буде закуповувати російський газ", - продовжила тему народний депутат України (фракція "Народного фронту") Наталія Кацер-Бучковська.

Також, за словами учасників форуму, широко розрекламований Кремлем проект "Північний потік 2" створить суттєві проблеми для енергетичної безпеки Європи. "Це не економічний проект, а суто політичний. Його створюють з метою шантажувати Європу", - прокоментувала Наталя Кацер-Бучковська. "Росія не зможе постачати по ньому додаткові обсяги газу. Адже видобуток в "Газпромі" стабільно падає. До того ж, побудова газопроводу не зможе не відобразитись на ціні російського газу, що транспортуватиметься по ньому", - заявила Олена Павленко.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG