Ухвалено оновлений План заходів щодо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі України

24 жовтня 2018

Аналітичний центр DiXi Group вітає рішення уряду про оновлення Плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі України до 2020 року.

 

Проект змін до Плану заходів було підготовлено робочою групу за участі представників Міненерговугілля, Мінприроди, Держгеонадр, Американської торгівельної палати в Україні, Європейської Бізнес Асоціації, Асоціації газовидобувних компаній України, ПАТ "Укргазвидобування", ЄБРР та залучених експертів.

 

Група провела кілька етапів обговорення та доопрацювання документу, із залученням представників інших органів влади та зацікавлених сторін, зокрема диппредставництв, Енергетичного Регулятора провінції Альберта (Канада), Світового банку, Німецького товариства з міжнародного співробітництва GIZ, ПРООН в Україні, Секретаріату Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні, експертів Інституту управління природними ресурсами (NRGI) та Omidyar Network.

 

При опрацюванні документу враховано пропозиції "Дорожньої карти" реформ у політиці управління природними ресурсами, розробленої DiXi Group за підтримки NRGI. Як очікується, виконання оновленого плану сприятиме покращенню бізнес клімату у видобувному секторі.

 

Як зазнає "Урядовий портал", передбачається спрощення доступу до геологічної інформації, перехід на електронний формат обміну інформацією між видобувними компаніями та органами влади, створення порталу з доступом до інформації про українські ресурси, а також розробка нової версії Кодексу про надра.

 

Зазначимо, що аналітики DiXi Group, у рамках проекту ПРООН за підтримки уряду Словаччини, восени 2017 року виступили ініціатором оновлення Плану заходів.

 

Концепція розвитку газовидобувної галузі України була прийнята 28 грудня 2016 року та передбачає збільшення до 2020 року обсягів власного видобутку природного газу, залучення інвестицій у добувні регіони, краще управління галуззю, підвищення прозорості, а також забезпеченню соціальних стандартів.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG