Учасники Стратегічної дорадчої групи завершили роботу над законопроектом №2966 щодо встановлення незалежного та професійного регулятора в Україні

20 жовтня 2015

У рамках робочої зустрічі 19-20 жовтня народні депутати, міжнародні та українські експерти опрацювали  потенційні ризики проекту закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг» та вийшли на спільні позиції щодо необхідних змін.

Учасники обговорили більше 190 зауважень до існуючого законопроекту. Зокрема, мова йде про ризики для прозорості й незалежності регулятора на енергоринках.

«Робоча група зробила максимум , що в її компетенції. Був погоджений варіант законопроекту, який зрозумілий політичним силам, міжнародним та українським експертам. Це один з випадків, коли законопроект обговорювався детально і конструктивно, сподіваємося він запрацює і буде якісним» - сказала президент аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко.

З боку міжнародної спільноти участь в сесії-зустрічі взяли експерт Секретаріату Енергетичного Співтовариства Розета Карова,  представник Групи підтримки України при Єврокомісії Йоханнес Баур, експерт регулюючого органу Італії Антоніо Колавеччіо, експерт USAID Веса Лаппалайнен.

Експерти високо оцінили ефективність зустрічі та висловили подяку за організацію обговорення законопроекту. Зі слів пана Лаппалайнена, за 12 років тісної проектної співпраці з Україною, експерт вперше побачив значний прогрес і великі кроки в бік реформування енергетичних ринків.

«Сесія-зустріч була дуже конструктивною і ми очікуємо, що Верховна Рада затвердить законопроект якнайшвидше» - резюмував Йоханнес Баур.

Нагадаємо, Стратегічна дорадча група була створена за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та розпочала свою роботу на початку вересня. Вона об'єднала українських, іноземних фахівців та представників більшості політичних сил у Верховній Раді. Крім того, до роботи в групі залучено представників Секретаріату Енергетичного Співтовариства та Групи підтримки України Європейської Комісії.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG