У ВР прийняли 2 закони з «пакету енергоефективності»

22 червня 2017

22 червня народні депутати підтримали у другому читанні та у цілому два довгоочікуваних закони – «Про комерційний облік комунальних послуг» та «Про енергетичну ефективність будівель».

Аналітичний центр DiXi Group має безпосереднє відношення до прийняття цих нормативно-правових актів. Як в індивідуальному порядку, так і в рамках Реанімаційного пакету реформ, експерти DiXi активно залучалися до обговорення конкретних положень законів, адвокатували якнайточнішу відповідність нормам відповідних Директив ЄС, а також організували низку круглих столів та інших публічних заходів для прискорення прийняття закону Верховною Радою.

Законопроект “Про комерційний облік комунальних послуг” дасть змогу запровадити повний індивідуальний облік теплопостачання у житлових будівлях країни. Кожен споживач отримає достовірну інформацію про своє споживання та зможе оплачувати лише спожитий обсяг послуг. Вперше за часи незалежності населення стане мотивованим споживати тепло більше раціонально. При цьому індивідуальні розрахунки супроводжуватимуться практичними рекомендаціями щодо енергозбереження, без зниження комфорту перебування у приміщеннях. Законопроект “Про енергоефективність у будівлях” запровадить мінімальні вимоги з енергоефективності при будівництві та запустить в Україні систему сертифікації для об’єктів будівництва та існуючих будинків за класами енергоспоживання. Власники будівель дізнаються про обсяг енергії, який необхідний насправді, скоротивши споживання надмірних ресурсів. Обидва законопроекти розроблялися і обговорювалися протягом тривалого часу, і були підтримані у профільному парламентському комітеті. Вони ретельного опрацювалися українськими фахівцями, а також експертами Секретаріату Енергетичного Співтовариства та Групи Підтримки України з ЄС. Крім цього, до прийняття обох законів багато разів закликала і Делегація ЄС в Україні.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG