У майбутньому країни Енергоспівтовариства зможуть почувати себе безпечніше – експерт DiXi Group

18 квітня 2016

Країни-члени Європейського Союзу на випадок форс-мажорних обставин хочуть юридично зобов’язати ділитися газом з сусідніми країнами. Таку пропозицію, а також намір в подальшому поширити таку систему і на країни Енергетичного Співтовариства, під час 4-ого Форуму з європейського енергетичного права у Відні озвучив представник департаменту Єврокомісії, який займається енергетикою (DG Energy) Олівер Кох.

«Давно час перетворити термін солідарність з гасла на конкретні юридичні зобов’язання», - зазначив він.

Тепер, за словами присутнього на форумі аналітика DiXi Group Дениса Назаренка, озвучені пропозиції протягом двох тижнів буде розглядати вся Єврокомісія, далі, якщо їх схвалять, вони поступлять в Європарламент на голосування.

«Пропозиція DG Energy цілком очікуваною, особливо з урахуванням результатів стрес-тестів, що показали значну перевагу в умовах кризи зкоординованої позиції ЄС над можливостями окремих країн, що намагаються забезпечити газом лише своїх власних споживачів. Бажання ж у подальшому долучити до цієї ініціативи, зокрема, Україну, навпаки, стало приємною несподіванкою, адже в рамках такої спіправці життєво необхідна допомога Україні від європейських сусідів, наприклад, та, що була надана у 2014 році, більше не буде жестом доброї волі, а стане натомість юридичним зобов’язанням. Водночас, треба реалістично дивитися на готовність європейських споживачів за рахунок власного комфорту гарантувати енергетичну безпеку України та інших членів Енергоспівтовариства, а це означає, що на цю ініціативу, скоріш за все, чекає довгий і непростий шлях» , - повідомив аналітик.

Нагадаємо, що Меморандум про взаємопорозуміння щодо співробітницва в енергетичній галузі між Україною та ЄС було підписано ще 1 грудня 2005 року.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG