У комітеті ВР розглядали стан виконання Національного плану дій з відновлюваної енергетики

17 травня 2016

2016-й рік має стати роком прориву та модернізації української "зеленої" енергетики. Така думка прозвучала під час круглого столу, присвяченого стану виконання Національного плану дій з відновлюваної енергетики.

Організаторами заходу виступили Комітет Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки та аналітичний центр DiXi Group, депутати та експерти.

«Попри те, що Національний план дій з відновлюваної енергетики має бути реалізовано до 2020 року, ми не можемо відкладати його реалізацію на останні місяці», - заявила президент DiXi Group Олена Павленко. На її думку, найоптимальнішим буде ставити проміжні цілі та їх реалізовувати.

 

 

«Для нас очевидно, що світ змінюється. В цих змінах Україні потрібно рухатись вперед, – відзначив перший заступник голови Комітету Олександр Домбровський: Я говорю про систему, яка повинна мотивувати розвиток відновлюваної енергетики в Україні».

Про систему мотивацій говорила і депутат Верховної Ради 5-го скликання Руслана Лижичко. Співачка запропонувала створити в Україні Енергозберігаючий фонд.

«Уряд, парламент, інвестори – усі мають бути мотивовані, – заявила вона: Саме в таку мить ми об’єднуємось. Ми в одному човні під назвою «Україна». Зараз в нас є шанс, над яким треба працювати».

В якості прикладу Руслана навела власний будинок з використанням енергозберігаючих технологій. «Я вирішила піти шляхом сонця та вітру. Тепер можу заробляти на енергетиці. І це чисті й прекрасні гроші», - розповіла співачка.

Нагадаємо, в жовтні 2014 року Кабінетом Міністрів схвалено Національний план дій з відновлюваної енергетики. Згідно документу, до 2020 року Україна має досягти 11% в загальному балансі споживання із відновлюваних джерел енергії.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG