У DiXi Group підготували відео про звіт EITI

01 червня 2018

У 2013 році Україна приєдналась до Ініціативи прозорості видобувних галузей. Це міжнародний стандарт, який вимагає від країни відкривати інформацію про стан справ у її видобувному секторі. Адже покращувати управління можна лише тоді, коли бачиш реальний стан справ у секторі. Україна виконує цей стандарт, і, починаючи з 2015 року, публікує щорічні звіти, де показує, скільки компаній працює у видобувних галузях, скільки податків вони заплатили державі, які компанії готові, а які не готові показувати результати своєї роботи. Такі звіти можуть допомогти покращити управління ресурсами, що належать українському суспільству.

Сьогодні такий звіт допомагають публікувати донори – Світовий банк, USAID, Міжнародний Фонд «Відродження», GIZ, UKAid. Однак надалі таку роботу має робити уряд самостійно.

Щороку Звіт ЕІТІ показує все більше секторів видобувної галузі. У 2015 році Звіт ЕІТІ відкрив інформацію за 2013 рік про стан справ у секторах видобутку нафти і газу. У 2016 – показав дані за 2014 і 2015 роки в секторах видобутку нафти, газу, вугілля, залізної, титанової та марганцевої руди, а також транспортування нафти і газу. У 2018 році звіт відкриває інформацію за 2016 рік і покриває додатково пісок і глину. У Звіті також можна побачити інформацію про кінцевих власників компаній, які працюють у видобувному секторі, і про те, скільки кожна компанія заплатила податків у державний і місцевий бюджети.

Більше про звіт дивіться у відео, яке було підготовлено аналітичним центром DiXi Group.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG