СУБСИДІЯ.УКР: Рахувати субсидії буде легше

18 січня 2019

Запущено сервіс СУБСИДІЯ.УКР, проект, який переміг в конкурсі ідей C.O.D.E., проведеному в рамках проекту USAID «Прозора енергетика». Мета сервісу - створення прозорого алгоритму для точного розрахунку субсидій для споживача.

СУБСИДІЯ.УКР поки що працює в тестовому режимі. Користувачі можуть за три простих кроки дізнатись наявність субсидії, її розмір й згенерувати заяву та декларацію за необхідності. Після реєстрації відкривається можливість робити щомісячні розрахунки з урахуванням субсидії, включаючи її монетизацію, ставити питання стосовно розрахунків й отримувати сповіщення про перерахунки й зміни.

Крім того розробники планують деталізовано та зрозуміло пояснювати, яким чином нараховується субсидія, оперативно інформувати користувачів сервісу про зміни у порядку нарахування, допомагати готувати документи для подання у відповідні державні органи, а також - виступати незалежним зовнішнім арбітром у вирішення питань помилкових розрахунків постачальників комунальних послуг.

“Ми прагнемо зробити систему максимально зручною для користувачів. Для цього будемо максимально швидко оновлювати систему, наближати її до відповідності змінам законодавства та параметрів, які впливають на процес розрахунку субсидії”, - розповідає проектний менеджер проекту СУБСИДІЯ.УКР Антон Яскевич.

“Якщо ви спитаєте новоспеченого субсидіанта, з чого складається його субсидія, скільки треба платити за кожну послугу та за яких умов субсидія перераховується, він відповість щось на кшталт: “Не знаю. Ось мені дали “папірчик”, де написано, скільки потрібно платити”, - зазначив засновник СУБСИДІЯ.УКР Владислав Лєсной.

Алгоритм розрахунку наближений до того, який використовує держава. Проте сервіс не має доступу до персональної інформації користувачів - розміру доходу членів сім’ї й списку комунальних послуг, тому розрахунки базуються на введених користувачем даних і не мають офіційного статусу.

Проект СУБСИДІЯ.УКР реалізовується за підтримки аналітичного центру DiXi Group в рамках проекту USAID «Ініціатива з протидії корупції та підвищення фінансової прозорості в енергетичному секторі в Україні (Прозора енергетика)».

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG