Розробка он-лайн карти енергетичного сектору триває

10 листопада 2016

В рамках проекту "Прозора енергетика", що виконується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), аналітики DiXi Group просуваються у розробці онлайн-карти енергетичного сектора України.

 

Зокрема, команда визначила основні елементи у ланцюжках створення доданої вартості енергоресурсів та пов’язаних з ними фінансових потоків. Аналітики розробили макет такої "карти" та оцінили значущість конкретних даних, які вона може містити.

 

З огляду на ризики, пов'язані з недостатнім рівнем прозорості відповідних процесів, експерти визначили чотири ключові ланцюжки товарів і послуг, з якими стикається кожен українець – газ, електроенергія, тепло, нафтопродукти. "При цьому, наголос буде зроблено на "розкладенні" кінцевих роздрібних цін для побутових споживачів. Тобто кожен зможе наочно зрозуміти, з чого складається його платіжка, і побачити цифри, що ховаються у формулах від уряду чи НКРЕКП", - сказав керівник програм DiXi Group Роман Ніцович.

 

Іншим питанням, які розкриватиме онлайн-карта, є конкретні фізичні (матеріальні) потоки енергоресурсів, із оцінкою потенційних втрат у системі. Нарешті, уваги громадськості також заслуговують конкретні статті у ЗМІ та розслідування, які розповідають про конкретні проблеми з доступом до інформації або факти корупції.

 

Для того, щоб зрозуміти правильність цих припущень і визначити конкретні набори даних, які будуть показані на карті, команда проекту організувала низку зустрічей з журналістами, експертами, представниками академічної спільноти, спеціалістами у сфері аналізу та візуалізації даних.

 

На даний момент проведено вже 11 таких обговорень, де розглядалися як технічні питання обробки даних, так і їх графічне відображення, що має бути зрозумілим і доступним. За підсумками дискусій, команда проекту розробляє проект Технічного завдання на створення онлайн-карти енергетичного сектора України, який планується обговорити за участі партнерів проекту наприкінці листопада.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG