Роман Ніцович: Україні цілком під силу досягти ефекту декаплінгу

18 березня 2016

18 березня 2016 року в Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки відбулися комітетські слухання, присвячені «декаплінгу».

В обговореннях  взяли участь народні депутати України, представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства екології та природних ресурсів України, посольств, Групи ЄС для підтримки України, Національної академії наук України, асоціацій, міжнародних і  громадських організацій. Від аналітичного центру DiXi Group в заході взяв участь керівник програм Роман Ніцович.

Під «декаплінгом» розуміють розмежування темпів економічного зростання від використання природних ресурсів, викидів парникових газів та негативного впливу на навколишнє середовище.

"Україні цілком під силу досягти ефекту декаплінгу, тобто зростання економіки при одночасному зниженні споживання енергоресурсів, - заявив Роман Ніцович, керівник програм DiXi Group. - Уряду потрібно ставити більш амбітні цілі щодо енергоефективності, чітко фіксувати їх як у стратегіях, так і у конкретних планах. Верховній Раді - приймати закони для створення прозорих ринків, розвитку більш ефективних галузей промисловості".

 

За його словами, окрім переорієнтації державних програм на підтримку "зелених" галузей, значну роль у трансформації України можуть відіграти суто ринкові механізми: прозорі, але чесні ціни на енергію з різних джерел, конкуренція постачальників за кожного споживача, забезпечення комерційного обліку енергоресурсів.

Уточнимо, що за офіційними даними Міжнародного енергетичного агентства в 2013 році енергоємність ВВП України була в 2,6 та 2,4 рази вища ніж в країнах ОЕСР. Такий низький рівень енергоефективності в країні загалом, та в енергоємних галузях економіки зокрема, є викликом конкурентоспроможності національної економіки.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG