Регулятор та споживачі стануть ближче: DiXi Group та НКРЕКП готують мобільний додаток «Енергетика онлайн»

21 вересня 2018

21 вересня Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) і аналітичним центром DiXi Group було підписано Меморандум про партнерство щодо розробки, запуску та просування мобільного додатку «Енергетика онлайн».

Його концепцію, на основі даних, розпорядником яких є НКРЕКП, розробляли експерти DiXi Group. Мета мобільного додатку – покращити комунікацію між споживачами та постачальниками, дати можливість громадянам легко отримувати інформацію з прикладних питань в енергетиці, та реагувати на дії або бездіяльність з боку постачальників та операторів мереж.

«В умовах реформи ринків газу та електроенергії дуже важливо отримувати зворотній зв’язок від споживачів. НКРЕКП має отримати можливість моніторити, наскільки швидко змінюється якість надання послуг громадянам, наскільки чесно працюють постачальники послуг, і реагувати на скарги з боку населення. Ми дуже сподіваємось, що мобільний додаток дасть можливість наблизити Регулятора та споживача в їх комунікації і допоможе покращити якість постачання газу та електроенергії для українців», - прокоментувала президент аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко.

Наразі мобільний додаток проходить етап підготовки до тестування, після чого заплановано його офіційний запуск.

Основними завданнями підписаного сьогодні Меморандуму є створення відкритої бази даних для:

-          актуальних тарифів на газ та електроенергію за категоріями споживачів і типами приладів обліку;

-          операторів мереж, постачальників газу і електроенергії, категоризованих за територією ведення ліцензованої діяльності, та контактної інформації для надсилання скарг;

-          центрів обслуговування (кол-центрів) операторів мереж постачальників газу, електроенергії із зазначенням контактної інформації для надсилання скарг;

-          інвестиційних планів (програм) операторів мереж у сферах газу та електроенергії з посиланням на сайти ліцензіатів НКРЕКП, де розміщена інформація про інвестпрограму.

«Підписання цього Меморандуму сприятиме підвищенню рівня обізнаності споживачів щодо можливостей та інструментів захисту їх прав у сфері енергетики», – зазначила Голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

Додаток розробляється в рамках проекту USAID «Ініціатива з протидії корупції та підвищення фіскальної прозорості в енергетичному секторі в Україні». Також зазначимо, що в рамках проекту на сайті «Українська енергетика» запрацював інструмент «Подати запит».

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG