Реформа енергетичного регулятора лише починається – DiXi Group

22 вересня 2016

Аналітичний центр DiXi Group вітає історичне рішення Верховної Ради щодо посилення незалежності енергорегулятора і закликає забезпечити його належне виконання.

Нагадаємо, сьогодні парламент в другому читанні та в цілому прийняв закон «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». Рішення підтримало законопроект 250 народних обранців.

Прийнятий законопроект визначає незалежний статус НКРЕКП та повноваження, а також критерії до голови та членів Комісії. Також Законом обумовлена півторарічна ротація чинного складу Комісії.

DiXi Group закликає голову Верховної Ради та Президента не зволікати з підписанням закону та сприяти його виконанню.

«Попри складний політичний процес сьогодні мало бути прийнято рішення або про те, що Регулятор має якійсь законодавчі рамки, або його робота залишається невизначеною ще на десятки років. У парламента не вистачило голосів прийняти ідеальний закон, але мав бути зроблений хоча б цей крок вперед, щоб почати реформу Регулятора», - прокоментувала сьогоднішнє голосування президент аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко.

“Після вступу закону в силу настає важливий перехідний період. Ми обіцяємо ретельно слідкувати не лише за обранням нових членів Комісії, а й за тим, як регулятор викортстовує свої нові можливості. Окремі рішення, які визначають тарифи і правила гри на ринках, повинні стати предметом пильного громадського контролю”, - зазначив керівник програм аналітичного центру DiXi Group Роман Ніцович.

На початку вересня 2015 року було оголошено про створення Стратегічної дорадчої групи, до якої увійшли провідні українські та міжнародні експерти та народні депутати. Група працювала над вдосконаленням законопроекту № 2966 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг".

За час роботи групи експерти опрацювали більше 190 зауважень до законопроекту. Робота Стратегічної дорадчої групи стала можливою завдяки проекту "Сприяння створенню незалежного регулятора в Україні", що виконується DiXi Group за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Раніше, нагадаємо, на важливості прийняття закону наголошували посли країн G7, ЄБРР та посол ЄС в Україні Х'юго Мінгареллі. Прийняття закону про НКРЕКП обіцяв віце-президенту Єврокомісії Марошу Шевчовича і спікер парламенту Андрій Парубій.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG