Профільний комітет Ради підтримав законопроект з прозорості у видобутку

07 липня 2016

Комітет Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерноїполітики та ядерної безпеки порекомендував депутатам прийняти законопроект №4840 «Про розкриття інформації у видобувних галузях» у першому читанні.

«В Україні, виходячи з сучасної ситуації, треба зробити додаткові кроки, щоб відкрити цю інформацію. Перш за все це інформація, яка стосується того, скільки і які компанії платять до держбюджету. Цей бізнес, на відміну від інших типів бізнесу, залежить від доступу до природних ресурсів, які належать громадянамУкраїни», - зазначила на засіданні Комітету одна із співавторів законопроекту, народний депутат Ольга Бєлькова. За її словами, кінцевою метою цього документу є посилення відповідальності видобувних компаній.

Як повідомлялося раніше, аналітики DiXi Group закликали парламентарів підтримати законопроект №4840, покликаний зробити публічною максимальну кількість інформації щодо прибутків та платежів компаній, які видобувають нафту, газ чи вугілля.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG