Проект Закону «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» буде розглянуто у ВР

06 квітня 2017

Законопроект № 6229 («Про забезпечення прозорості у видобувних галузях») рекомендовано до першого читання. Відповідне рішення було прийнято 5 квітня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядернох безпеки.

Про це повідомила президент DiXi Group Олена Павленко. За її словами, законопроект було підтримано більшістю фракцій (під самим нормативно-правовим актом підписалися більше 20 парламентарів).

«В Комітеті безперечно знають, що таке Ініціатива прозорості видобувних галузей, та для чого потрібен цей законопроект. Тепер важливо, аби така ж підтримка була і в залі», - зазначила Олена Павленко.

Як йдеться в пояснювальній записці, законопроект було розроблено для впровадження в Україні міжнародних стандартів та передових практик розкриття інформації у видобувних галузях відповідно до Ініціативи прозорості у видобувних галузях (ІПВГ).

ІПВГ – незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт для забезпечення прозорості. Він впроваджується в 51 країні світу. Зокрема, в США, Норвегії, Великобританії, Казахстані тощо.

Нагадаємо, що в жовтні 2016 року, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», DiXi Group було підготовлено брошуру, в якій пояснюються основні положення законопроекту та переваги його впровадження.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG