Проект одного з переможців конкурсу ідей С.О.D.E. розпочав роботу

15 травня 2018

15 травня розпочав роботу проект СУБСИДІЯ.УКР, мета якого – створення прозорого алгоритму, який допомагає розрахувати субсидію та платіжки.

Як стверджує офіційна статистика, у квітні 2018 р. субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримували 6747 тис. домогосподарств, тобто близько 45 % від загальної кількості домогосподарств країни.

За новими правилами, які вступили у дію з 1 травня, частина субсидіантів повинна знову подавати декларацію про доходи. І незважаючи на те, що головна причина таких змін – це спроба КМУ не витрачати бюджетні кошти на людей із високим рівнем достатку, зміни в системі нарахування субсидій турбують кожного, хто її отримував чи планує отримувати. Крім того, не всі споживачі чітко розуміють, яким чином буде здійснюватися монетизація.

«Якщо ви спитаєте новоспеченого субсидіанта, з чого складається субсидія, скільки треба платити за кожну послугу та за яких умов субсидію треба перерахувати, він відповість щось на кшталт: «Не знаю. Ось мені дали «папірчик», де написано, скільки потрібно платити»», – розповідає засновник проекту СУБСИДІЯ.УКР Владислав Лєсной.

Завдання проекту СУБСИДІЯ.УКР полягатиме не лише у точному розрахунку субсидії для споживача. Розробники планують деталізовано та зрозуміло пояснювати, яким чином нараховується субсидія, оперативно інформувати користувачів сервісу про зміни у порядку нарахування, допомагати готувати документи для подання у відповідні державні органи, а також – виступати незалежним зовнішнім арбітром у вирішення питань помилкових розрахунків постачальників комунальних послуг.

«Ми прагнемо зробити систему максимально зручною для користувачів. Для цього будемо інтегруватися з сервісами, які нададуть частину важливих даних. Ідеться, насамперед, про BankID, актуальні тарифи проекту ЖКГ.УКР, дані споживання послуг від комунальних підприємств тощо. І якщо у перспективі буде працювати реєстр субсидіантів, його підключення також спростить користування сервісом», – додає Владислав Лєсной.

Найближчим часом розробники запустять реєстраційну форму, яка дозволить споживачам подати заявку на участь у тестуванні модуля СУБСИДІЯ.УКР, а також залишити побажання чи задати питання щодо субсидій.

Проект СУБСИДІЯ.УКР реалізовується за підтримки DiXi Group у рамках проекту USAID «Ініціатива з протидії корупції та підвищення фінансової прозорості в енергетичному секторі в Україні (Прозора енергетика)».

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG