Прийняття політичних рішень має засновуватися на якісних, актуальних даних – Антон Антоненко

28 вересня 2019

Віце-президент DiXi Group Антон Антоненко взяв участь у конференції "100+ корупційних схем, що потрібно здолати уряду та громадськості", яка пройшла у клубі Кабміну 26 вересня.

За словами організатора заходу, координатора урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції" Оксани Величко, 110 громадських організацій описали 139 необхідних антикорупційних заходів у різних сферах. У найближчих планах - створити проектні команди, призначити відповідальних з боку влади і з боку громадських організацій.

Як повідомив міністр Д. Дубілет під час конференції, у Кабінеті міністрів спільно з представниками громадських організацій створять робочі групи для боротьби з корупційними схемами у різних галузях.

У секторі енергетики та довкілля ініціативою "Разом проти корупції", до якої входить DiXi Group, зафіксовано 18 антикорупційних ідей, що стосуються роботи держустанов. На думку віце-президента  DiXi Group А. Антоненка, з початком роботи проектних команд цей перелік значно розшириться, в  т.ч. у результаті співпраці різних міністерств та робочих груп.

- Зібрані корупційні схеми та шляхи їх подолання - це стартова точка, ці ідеї можна реалізовувати найближчим часом. Ми як аналітичний центр переконані, що прийняття політичних рішень має засновуватися на чіткій верифікованій інформації, яка унеможливить корупційні зловживання. Так само має відбуватися із аналізом політики. Відтак нам необхідні коректні та актуальні на поточний момент дані, - сказав у своєму виступі під час конференції віце-президент  DiXi Group Антон Антоненко. - Ми співпрацюємо з Міністерством енергетики і допомагаємо їм, принаймні, впорядкувати дані та відкрити їх для громадськості. Як результат – міністерство серед лідерів з оприлюднення даних. Наступний крок – автоматизувати цей процес. Ми готові допомагати на цьому шляху, - відзначив А. Антоненко. - Окрему увагу хотів би приділити сектору видобутку. Ініціатива прозорості у видобувній галузі зараз певним чином загальмована. До 30 жовтня Міністерство має видати черговий звіт. Ми будемо стежити за публікацією цих даних.

Перелік антикорупційних пропозицій для уряду від ініціативи "Разом проти корупції" доступний за посиланням http://bit.ly/2neUKhm

Відеозапис конференції (з 1:22:26)

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG