Прийняття енергоефективного законодавства є лише початок реформування – експерт Dixi Group

22 червня 2017

Про важливість прийняття законодавства у сфері енергоефективності говорили 21 червня в Українському кризовому медіа-центрі на круглому столі «Тест на енергетичну ефективність парламенту: чи зможуть депутати ухвалити закони, потрібні кожному місту?», співорганізатором якого виступив аналітичний центр DiXi Group.

Подія відбулася напередодні розгляду у Верховній Раді проектів законів «Про енергетичну ефективність будівель» та «Про комерційний облік комунальних послуг» (обидва – друге читання). Участь у заході взяли народні депутати, представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), експерти та представники громадськості, які наголосити на необхідності прийняття законів із «пакету енергетивності» задля подального реформування сектору енергетики та ЖКГ.

Як зазначив на заході аналітик DiXi Group Денис Назаренко, прийняття цього пакету законопроектів – лише початок процесу реформування. «Той крок, який ми обговорюємо зараз – це 3% від того, що потрібно іще зробити для максимально ефективного комерційного обліку, щоб дійсно отримати економічний ефекти в рахунках, не кажучи про smart metering і т.д. Це якраз те, чим варто було б займатися, якби ми виконали свою "домашню роботу" раніше. Зараз ми дуже затягнули із прийняттям цих законопроектів, якщо порівнювати із державами ЄС», – зазначив експерт.

Також він наголосив, що іншого шляху, крім провадження енергоефективності, наразі немає (але виникає питання «коли» і «що буде», якщо вони не будуть прийняті завтра), оскільки нагальність впровадження маємо уже зараз. «Інше питання – коли приймати ці закони. Буквально на днях я бачив звіт, які проблеми вирішуються в частині обліку на рівні ЄС. Як не дивно, найбільший акцент – це обґрунтованість встановлення лічильників. Зокрема, йде мова, яку саме інформацію слід включати у фактичний облік споживання енергоресурсів», – відмітив Денис.

За його словами, набагато більше роботи попереду. «Підсумовуючи, хотів би пригадати слова Люїса Керрола – для того, щоби залишатися на місці, нам потрібно бігти чимраз швидше. Тому необхідно значно прискорюватися, щоби досягти принаймні сучасного стану наших європейських сусідів», – зазначив Денис Назаренко. 

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG