Представники громадськості закликали владу не зволікати з реформою Регулятора

16 березня 2017

Чотири громадських організації (аналітичний центр DiXi Group, Громадянська мережа ОПОРА, Український кризовий медіа-центр та Український центр європейської політики) оприлюднили спільну заяву до представників влади з вимогами пришвидшити процес імплементації Закону «Про НКРЕКП».

Рекомендований термін, в який мала бути сформована Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП, сплив ще 10 лютого. Активісти звернулися до Президента, Уряду та відповідних парламентських комітетів якнайшвидше розпочати її формування.

"Органи влади мають робити все, щоб реформа працювала. Але ніяких кроків поки що немає. Замість того, щоб коментувати як проходить конкурс, ми змушені констатувати, що нічого не відбувається", - зазначила представниця Українського центру європейської політики Любов Акуленко.

"Робота цього органу – і напряму, і опосередковано – впливає на всіх нас. Бо виробники товарів і послуг так само, як і побутові споживачі, сплачують за тарифами, які затверджує НКРЕКП. Так, закон прийнято, але ключовою є його імплементація. Роль громадськості в тому, щоб бути "будильником" для влади. Ми виступаємо із закликом до якнайшвидшої імплементації", - наголосив керівник програм DiXi Group Роман Ніцович

"У сфері теплопостачання споживач перед монополістом опиняється безправним, особливо коли йому нарахували неправильні тарифи. Тож роль регулятора дуже важлива", - продовжила думку своїх колег координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко.

Крім того, серед вимог активістів прозвучали розробка та затвердження Президентом плану ротації чинних членів НКРЕКП, оперативне створення Апаратом Верховної Ради умов для роботи Конкурсної комісії, та посилена увага усіх зацікавлених осіб до її формування.

Нагадаємо, що Закон "Про Національну комісію, , що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" було прийнято 22 вересня 2016 року, він набув чинності 26 листопада 2016 року. Активну роль в розробці та супроводі цього нормативно-правового акту відіграв аналітичний центр DiXi Group.

 

Ознайомитися з повним текстом заяви можна за посиланням.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG