Представники DiXi Group взяли участь в V конференції аналітичних центрів (фото)

04 грудня 2017

Президент DiXi Group Олена Павленко та керівник програм Роман Ніцович прийняли участь в П’ятій щорічній конференції аналітичних центрів, що відбулася із 30 листопада по 1 грудня. Президент DiXi виступила в якості модератора в групі присвяченій енергетиці та була спікером в дискусії «Аналітичній супровід Угоди про Асоціацію із ЄС: погляд експертів». Роман був спікером в групі, присвяченій Асоціації з ЄС після отримання безвізу.

"Українським аналітичним центрам зараз доводиться брати на себе складну роль: поєднувати моніторинг, адвокацію, і при цьому активно самостійно навчатись, щоб бути на крок попереду від уряду. Це вимагає багато ресурсів, зусиль, часу від кожного з нас. Разом із тим, це єдиний спосіб зберігати темп імплементації Угоди про Асоціацію, слідкувати за її якісною реалізацію на практиці. Роль аналітичних центрів зараз надзвичайно важлива, і її не можна ігнорувати чи делегувати комусь іншому", - відзначила президент DiXi Group коментуючи свою участь в заході.

«Роль аналітичних центрів важлива не лише з точки зору аналізу політики. Підтримка належного темпу реформ вимагає і взаємодії з посадовцями в Україні, й адвокації на міжнародному рівні. Отримання безвізового режиму та набуття чинності Угодою про асоціацію - лише початок шляху. З ким говорити в ЄС, з якою аналітикою і пропозиціями їхати до Брюсселю та європейських столиць - саме ці теми були предметом нашої дискусії», - продовжив її думку Роман Ніцович. 

В конференції взяли участь більше 100 українських та міжнародних експертів. Протягом двох днів учасники конференції обговорювали ключові тенденції і виклики публічної політики в Україні та роль аналітики в суспільних трансформаціях.

«Після Революції Гідності для аналітичних центрів склались кращі умови для участі в процесі вироблення й впровадження політик. Раніше мова йшла лише про громадський контроль - тобто про відсторонену роль аналітиків як спостерігачів. Але це не давало можливості безпосередньо впливати на політику. Тепер аналітичні центри бачать свою роль як безпосереднього учасника процесу публічної політики на всіх її трьох етапах: вироблення, впровадження та контроль», - наголосив голова правління Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко.

«Реформа системи державного управління, яка почалась разом зі створенням директоратів з формування публічноі політики та стратегічного планування, ще не знайшла суспільного розуміння і визнання. Тим не менше публічне демократичне держуправління повинно замінити залишкову радянську адміністративно-командну систему. Тому громадські аналітичні центри мають два важливих завдання. По-перше, передати директоратам власний досвід незалежного аналізу та вироблення політик. По-друге, не лише допомагати директоратам з аналітикою, а й пропонувати власне бачення публічної політики по ключових напрямках реформ», - пояснив виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький.

Довідково Конференція  організована в межах «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні», яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з «Ініціативою відкритого суспільства для Європи» (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні та у партнерстві з проектом «Громадська Синергія», який виконує Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки Європейського Союзу, у співпраці з проектом «Платформа аналітики та міжкультурної комунікації» (PAICT), який виконується Інститутом європейської політики (Берлін) спільно з Міжнародним фондом «Відродження», Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, Ініціативою з розвитку та дослідження аналітичних центрів «think twice UA» за сприяння Федерального міністерства закордонних справ Німеччин, та у співпраці із Агенцією журналістики даних (Тексти).

За матеріалами irf.ua

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG