Експерти аналітичного центру DiXi Group Марія Мельник та Андрій Білоус взяли участь в обговоренні пропозицій до плану дій з реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на 2018 – 2020 роки.
Пропозиції експертів аналітичного центру DiXi Group стосувалися відкритих даних. Зокрема, Марія Мельник запропонувала розробити електронну систему моніторингу за використанням коштів на місцях.
«Така ініціатива може принести багато користі. Наприклад, це б дозволило ефективно відслідковувати, куди та на які потреби йдуть 5% ренти, сплачені видобувними компаніями в регіонах», - пояснила експертка.
Андрій Білоус говорив про підвищення інституційної спроможності Держагенства з електронного врядування.
«Через велику кількість різних розпорядників даних необхідно мати сильний координаційний орган, що зможе організувати процес відкриття даних та забезпечить технічну підтримку. Таким органом мало б стати Держагентство з електронного врядування, яке має відповідні повноваження, втім досі не займає таку позицію. Ймовірною причиною є брак ресурсів, що і рекомендовано перевірити уряду. Державі дуже важливо розвивати напрямок open data. Адже щорічно відкриті дані дозволяють генерувати від 0,4 до 1,5 % ВВП», - зазначив Андрій Білоус.
Захід організовано Секретаріатом Кабінету Міністрів України у партнерстві з Представництвом Програми розвитку ООН в Україні та Міжнародним фондом «Відродження».
Україна приєдналася до Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»» у 2011 році та реалізовує вже третій план дій.
Національний план дій розробляється раз на два роки та має містити не більше 20 зобов’язань.
Коментарі
Перспективи досягнення енергетичної незалежності в газовому секторі
Нові стандарти звітування видобувних компаній в Україні
Перевзутися в повітрі: як нові ціни на газ вплинуть на субсидії
Успіхи від "Енергоатому"