Представник DiXi Group взяв участь у TeslaCamp

04 вересня 2018

Аналітик DiXi Group Олексій Михайленко виступив модератором дискусії щодо нового дизайну ринку ВДЕ. Дискусія відбулася під час щорічного табору енергетичних інновацій TeslaCamp. Організатором заходу виступила платформа кліматичних інновацій Greencubator.

В обговореннях брали участь в.о. директора НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук, державний експерт Міністерства енергетики та вугільної промисловості Олександр Мартинюк та генеральний директор НТК “Метрополія” Віктор Куртєв.

Мова йшлася про поточний стан та проблеми, з якими стикнулась «зелена» генерація в Україні, перспективи впровадження аукціонів для ВДЕ та роль малої розподіленої генерації та шляхи її стимулювання.

«Під час дискусії дійшли висновку, що, власне, аукціони не вирішать проблем сектору, важливим є якнайшвидше запровадити ринкові механізми, сбалансований розвиток ринків балансування та допоміжних послуг. Без вирішення залишається й проблема вже виданих технічних умов на більше ніж 8 ГВт. І це може стати серйозною перепоною у розвитку сектору. Крім того, не слід забувати й про важливість врахування пропускної здатності мереж під час формування квот для аукціонів та важливість розподіленої генерації у зменшенні витрат в мережах», - підсумував основні висновки дискусії Олексій Михайленко.

Зазначимо, що в даний момент аналітичний цент DiXi Group продовжує роботу із комітетом ВРУ з питань ПЕК щодо пропозицій до законопроекту, який змінить систему підтримки відновлюваних джерел енергії в Україні.

 

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG