Представник DiXi Group побував на навчальному візиті в Німеччині

10 липня 2017

Аналітичний центр DiXi Group взяв участь у навчальному візиті до Німеччини 2-7 липня «Можливості розвитку поза вугільною галуззю», організованому Фондом ім. Гайнріха Бьолля.

Географія візиту охоплювала столицю Німеччини та Рурський регіон, де видобувають вугілля. Аналітичний центр під час візиту представляла головний редактор сайту «Українська енергетика» Вікторія Тороп.

Під час поїздки відбулась низка зустрічей з Олівером Крішером, депутатом Бундестагу, заступником голови Фракції Альянс 90/Зелені та представником Міністерства економіки, інновацій, дігіталізації та енергетики землі Північний Рейн-Вестфалія. Також учасники та учасниці відвідали колишню шахту, яка тепер є музеєм і об’єктом культурної спадщини UNESCO, Фонд RAG, а також обговорили перспективи вугільної галузі в Україні.

В рамках  зустрічі і в Міністерстві землі Північний Рейн-Вестфалія було наголошено, що процес реструктуризації регіону розпочався ще 1957 року. З того часу кількість працівників вугільної промисловості цього регіону скоротилась на 99%, а кількість шахт з видобутку кам'яного вугілля скоротилась з 157 до 2, остання з яких буде закрита 2018 року.

Для організаційного та фінансового забезпечення процесу закриття шахт в Німеччині функціонує окремий Фонд RAG, який включає в якості акціонерів всі вугільні підприємства Рурського регіону. Завданням Фонду є забезпечення гідних соціальних умов для працівників галузі, проведення навчань та перекваліфікація робітників, а з 2019 року після закриття останньої кам’яновугільної шахти Фонд RAG буде забезпечувати рекультивацію порушених територій, а також відкачування, очищення шахтних вод і всі польдерні роботи в регіоні.

Ще однією визначною подією навчального візиту стало відвідування шахти-музею Zollverein, яка до закриття в 1986 році була однією з найбільших і найпродуктивніших шахт Рурського регіону. На момент закриття шахти тут працювало менше робітників, ніж зараз в музеї, що також є гарним прикладом створення нових альтернативних вугільній галузі робочих місць. Наразі музей Zollverein допомагає мешканцям менш болісно пройти через процес трансформації культурної ідентичності мешканців регіону. Приблизно 1,5 мільйона гостей з усього світу відвідують об’єкт щорічно, що також додає до розвитку туристичної галузі Рурського регіону в цілому.

Також учасники відвідали станцію з обробки стічних вод, яка на 85% сама себе забезпечує енергією. Підприємство Emschergenossenschaft Kläranlage Bottrop знаходиться в м. Боттроп і обслуговує близько 2,6 млн. осіб. Тут є і власна сонячна міні станція, і вітряк, але головним чином підприємство себе забезпечує енергією за рахунок когенераціі на біогазовій станції і установці зі спалювання мулу.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG