“Північний потік-2” призведе до подорожчання газу для Східної Європи - президент Dixi Group

09 липня 2019

Експертка вказала на ризики проекту “Газпрому” зі збільшення поставок газу до Європи в обхід України

Газопровід "Північний потік-2" створить багато проблем для країн Центрально-Східної Європи. Так президент Dixi Group Олена Павленко прокоментувала резолюцію комітету Парламентської асамблеї ОБСЄ, що назвала газопроводи “Північний потік-2” і “Турецький потік” потенційними важелями політичного і економічного тиску.

Павленко вказала, що постачаючи біля 60% газу для Німеччини, Росія матиме додаткові політичні важелі впливу на цю країну, яка грає не останню роль у формуванні політики, в тому числі безпекової, Європейського Союзу.

“Досвід Росії використовувати газ для геополітичних цілей Україні добре відомий", - сказала Павленко.

Вона також прогнозує подорожчання газу для низки країн, у тому числі - України, через зміну маршруту.

“Північний потік-2” не створить ніяких додаткових джерел постачання, просто переорієнтує той самий російський газ, і тільки заблокує інші можливі варіанти для диверсифікації”, - вважає експертка.

Комітет парламентської асамблеї ОБСЄ стурбований втіленням проектів “Північний потік – 2” і “Турецький потік”. Резолюція закликає уряди країн-членів ОБСЄ відмовитися від використання енергоресурсів як інструмента підкорення та тиску на країни, що залежать від їх імпорту чи транзиту.

Нагадаємо, консорціум компаній на чолі з “Газпромом” вже побудували газопровід “Північний потік” в обхід України. Газопровід “Турецький потік” має переключити обсяги російського газу, що транспортуються південною гілкою української газотранспортної системи (ГТС), на морський шлях.

В Україні очікують, що будівництво другого газопроводу “Північний потік” призведе до повної зупинки транзиту російського газу через територію України.


"Українська енергетика"

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG