Остаточний проект звіту ЕІТІ буде презентовано найближчим часом

22 листопада 2016

На черговому засіданні Багатосторонньої групи зацікавлених осіб (БГЗО), яке відбулось 15 листопада, було затверджено проект другого звіту ІПВГ (Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні).

 

У проекті звіту детально висвітлена роль видобувної галузі в економіці країни. Подана інформація про запаси та обсяги видобутку вугілля, нафти та газу, залізних, марганцевих та титанових руд. Також детально описані обсяги експорту та імпорту корисних копалин за 2014 та 2015 роки. Подані дані про транспортування нафти і природнього газу, вказані розміри тарифів та обсяги транзиту. Розміщені графіки з аналізом рівня інвестицій в основний капітал видобувної галузі України.

На засіданні було відзначено досить велику та повну контекстну частину проекту Звіту, проте вказано на недостатній рівень покриття частини, що стосується розкриття інформації щодо платежів компаній. Основною причиною стала відсутність відповідей від низки підприємств. За інформацією прес-служби ІПВГ в Україні, як Секретаріат ІПВГ, так і Незалежний Адміністратор працюють з компаніями для того, щоб отримати необхідні дані. Члени БГЗО прийняли рішення також звернутись відкритим листом для надання потрібної інформації.

«Україна має підготувати якісний звіт, який отримає високу оцінку як серед членів Правління ІПВГ, так і серед міжнародних компаній, організацій та урядів, які цікавляться видобувною галуззю України. Від цього виграють усі сторони – громадськість, уряд і бізнес. Якщо ми хочемо бачити в себе серйозних інвесторів, вести з ними результативний діалог, працювати з відповідальними партнерами ми також, зі свого боку, маємо показати готовність до такої співпраці Тому є сенс продовжити роботу над збором даних, щоб показати максимально кращий результат», - підкреслила Олена Павленко, заступник голови БГЗО.  

Окремою темою обговорення були результати засідання Правління ІПВГ, що відбулось у листопаді. “Наразі 51 країна світу впроваджують ІПВГ, і згодом Австралія, Вірменія і Мексика також долучаться до цього процесу. Окремої уваги заслуговує тема бенефіціарного права, адже Україна виконала практично всі вимоги щодо впровадження процесу розкриття інформації щодо бенефіціарних власників, які прописані у Стандарті ІПВГ. Вже є розроблена “дорожня карта” по впровадженню бенефіціарного права, яку БГЗО має затвердити до 1 січня 2017. Дорожня карта містить в собі рекомендації по виправленню певних недоліків, які варто Україні покращити, щоб тримати марку на світовому рівні”, – зазначив Член Правління ІПВГ та член БГЗО України Олексій Орловський. 

 

Нагадаємо, що відповідно до вимог Стандарту, звіти країн мають публікуватися щорічно до кінця року, відповідно другий Звіт ІПВГ України має бути опублікований до кінця грудня 2016 року. Отже, отримання даних від всіх учасників процесу в найкоротші строки є критично важливим для вчасної підготовки Звіту.

За матеріалами ІПВГ в Україні

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG