Опубліковано перший журналістський матеріал в рамках проекту USAID «Прозора енергетика»

16 травня 2017

Будівництво приватних котелень у Дніпрі та області стало об’єктом журналістського дослідження Антона Філіппова, який взяв участь в конкурсі проекту USAID “Прозора енергетика”, який виконує DiXi Group. Статтю під назвою «Народження гіганта, або хто інвестував у нові об’єкти теплопостачання на Дніпропетровщині» опублікувало місцеве видання «Ліца».

Автор розбирався в деталях переходу Дніпра та ряду міст області на індивідуальне опалення та, зокрема, в процесі пошуку інвесторів та обрання теплопостачальника.

«Секретар міськради міг використати своє службове становище або для впливу на директора КП, щоб той купив котли саме цієї фірми, або як підґрунтя для домовленостей із директором "Комунжилсервіса"», - пояснює Антон Філіппов.

За словами журналіста, в даний момент він очікує реакції від правоохоронців. «Від правоохоронних органів очікую перевірки інформації про пряму або опосередковану причетність секретаря Дніпровської міськради до ТОВ "Лібератор". Та, якщо вона підтвердиться, перевірити, чи був вплив або домовленості. Ринок приватних теплопостачальників тільки-но зароджується, тому прозорість буде сприяти покращенню конкурентного середовища, від чого виграють, безпосередньо, і споживачі» - зазначив Антон Філіппов.

Розслідування проведено в рамках проекту USAID «Прозора енергетика». Позицiя автора може не збігатися з позиціями Агенства з міжнародного розвитку США та аналітичного центру DiXi Group.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG