Оновлення онлайн-карти енергетичного сектору (за жовтень)

31 жовтня 2017

Експерти проекту USAID «Прозора енергетика» продовжують наповнювати онлайн-карту енергетичного сектору новою інформацією.

Так, у жовтні суттєво збільшилася кількість розслідувань. У відповідний шар карти додано 21 нових журналістських розслідувань, з яких 3 стосуються електроенергетичного сектора, 8 – ринку газу, 4 – ринку нафтопродуктів та 1 – сфери теплопостачання.

Новий експерт проекту Олексій Михайленко збиратиме і оброблятиме фіскальні та фінансові дані. Основна увага буде зосереджена на аналізі фінансових операцій з бюджетом (надходження, видатки, субвенції, міжбюджетні трансферти), квазіфіскальних операцій та фінансових звітів державних підприємств.

У сфері електроенергетики були створені та підготовлені набори даних про характеристики низьковольтних розподільних мереж, включаючи якість електричного струму. У сфері ринку нафтопродуктів було оновлено набори даних про обсяги транспортування та транзиту нафти.

На основі зібраних даних ми підготували статтю про важливі показники у процесі теплопостачання. Мова йде про планові та фактичні обсяги виробництва теплової енергії, використання тепла на виробничі потреби, втрати тепла у мережах та обсяги корисного відпуску споживачам.

Крім того, до візуалізації та оновлення онлайн-карти підготовлено нові набори даних. Вони стосуються, зокрема, структури тарифів у секторі теплопостачання, обсягів розподілу і постачання газу, а також біоенергетики.

Нові дані від експерта проекту В'ячеслава Антоненка стосуються обсягів самозаготівлі біомаси домогосподарствам (у регіональному розрізі), споживання біомаси та її ролі в енергобалансі, виробництва та експорту пелет. Ця інформація буде оброблена та завантажена на онлайн-карту енергетичного сектора.

Завершено базовий переклад онлайн-карти на англійську. Відтепер англомовні користувачі мають доступ до більшості категорій з відповідною інформацією; триває переклад власне наборів даних, що відображаються у відповідному шарі онлайн-карти.

Нагадаємо, що онлайн-карту вітчизняного енергосектору, розроблену експертами аналітичного центру DiXi Group та коаліції проекту USAID «Прозора енергетика» було презентовано 14 липня 2017 року.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG