Олена Павленко вивчала досвід імплементації ЕІТІ в Монголії

16 квітня 2018

Президент аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко в складі української делегації взяла участь у поїздці в Монголію, для вивчення досвіду імплементації ЕІТІ. Зокрема, йшлося про досвід країни в розробці та імплементації електронної платформи звітування, а також створення багатосторонніх груп зацікавлених сторін на місцевому рівні, в регіонах. Обидві ініціативи визнані як успішні та ефективні на світовому рівні.

Українська команда ЕІТІ зустрілась з Секретаріатом ЕІТІ Монголії та компанією, що розробляла онлайн-платформу для звітування компаній та уряду. Також, відбулись зустрічі з представниками уряду Монголії, компаніями та Незалежним Адміністратором (KPMG), на яких кожна зі сторін поділилась як своїм досвідом використання платформи, так і загалом враженням від співпраці в рамках Ініціативи прозорості.

У рамках візиту відбулась конференція щодо обміну досвідом між Україною та Монголією в імплементації ЕІТІ, де було обговорено питання реєстрів бенефіціарних власників (досвід України є цінним для Монголії), відкриття контрактів у видобувній галузі (Монголія планує відкрити реєстр більше 300 контрактів до червня 2018 року), співпраці між компаніями, урядом та громадами на місцевому рівні.

Українська команда ЕІТІ також відвідала один із регіонів, де запроваджується багатостороння співпраця на місцевому рівні – Заамар. Там відбулась зустріч з членами багатоторонньої групи, а також обговорення з громадами щодо екологічних проблем видобувної діяльності (зокрема використання територій пасовищ для видобутку корисних копалин).

У рамках візиту, Олена Павленко також дала інтерв’ю Bloomberg TV Mongolia.

Візит відбувся 9-15 квітня 2018 року, за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та в рамках проекту USAID «Прозора енергетика».

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG