Депутати, бізнес та громадськість обговорювали законопроект про розкриття даних у видобувних галузях

10 лютого 2016

Законопроект "Про розкриття інформації у видобувних галузях" має бути прийнято до червня 2016 року. Про це йшлося під час його обговорення у Комітеті Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

За словами головуючої на нараді заступника голови Комітету, народного депутата Ольги Бєлькової, метою дискусії є пошук консенсусу серед представників уряду, бізнесу та залученої громадськості. "Ми маємо знайти здоровий баланс між тим, чого б хотілося бізнесу, і тим, що відбувається в державі. За результатом наради ми маємо вийти з узгодженою версією", сказала депутат.

Зі своїми пропозиціями щодо нормативно-правового акту виступила президент аналітичного центру DiXi Group Олени Павленко. За її твердженням, в законі має бути зафіксований перелік інформації, яку бізнес, з одного боку, і органи влади, з іншого боку, мають надавати. Ця міра допоможе уникнути різночитань, які виникли під час підготовки першого звіту Ініціативи прозорості у видобувних галузях (ІПВГ).

"Крім того, треба визначитись із засобами впливу, які застосовуються за ненадання інформації. В ході підготовки першого звіту ІПВГ 8 компаній відмовилися надати інформацію, ще 40 проігнорували запит, оскільки знали, що їм за це нічого не буде. Також має бути чітко прописано відповідальність – який конкретно орган, яку інформацію має надати", зазначила Олена Павленко.

Нагадаємо, що проект Закону "Про розкриття інформації у видобувних галузях", який розроблено Міністерством енергетики та вугільної промисловості України за підтримки аналітичного центру DiXi Group та Міжнародного фонду "Відродження", покликаний сприяти подоланню корупції та запровадженню європейських стандартів роботи у видобувних галузях.

Законопроект уможливить запровадження в Україні міжнародних стандартів та передових практик прозорого звітування у видобувній сфері відповідно до вимог Ініціативи прозорості у видобувних галузях (ІПВГ).

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG