Новий ринок електроенергії. Чи встигнемо?

14 березня 2018

Для впровадження нової моделі ринку електричної енергії якомога швидше має бути ліквідоване перехресне субсидіювання, проведений анбандлінг обленерго та сертифікована НЕК "Укренерго" як Оператор системи передачі.

Про це заявили експерти коаліції "Енергетичні реформи" під час круглого столу "Реформа ринку електроенергії. Чи встигнемо?".

Зі слів експертів, невизначеність з розділенням (анбандлінгом) обленерго та затримка із заходами щодо корпоратизації НЕК "Укренерго" та отримання ним статусу сертифікованого оператора системи передачі створюють загрози для запровадження ринку з 2019 року.

"Перешкодою може стати наявність неврегульованої заборгованості на діючому ринку електроенергії та затримка у внесені на розгляд Верховної Ради України законопроекту щодо особливостей погашення заборгованості за електричну енергію, що утворилася на оптовому ринку," - сказала Світлана Голікова.

Застереження викликають також терміни, необхідні для підготовки та закупівлі програмного та апаратного забезпечення НЕК "Укренерго" для запуску ринку

Водночас Заступник директора департаменту НКРЕКП Антон Гудаченко повідомив, що регулятору на засіданні 14 березня 2018 року вдалося затвердити перші нормативно-правові акти по видах ліцензованої діяльності на ринку електроенергії та правила ринку і мережевих кодексів.

Зазначимо, що на хід реформи суттєво вплинули тимчасова відсутність кворуму НКРЕКП та затримка у створені Координаційного центру із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії

Круглий стіл відбувся за сприяння Європейського Союзу в рамках Ініціативи EU4Energy та за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" у рамках Проекту "Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію".

 

Українська енергетика

 

Фотозвіт заходу можна побачити за посиланням 

Відеозапис круглого столу

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG