Нова онлайн-карта енергосектору дозволить людям побачити, за що вони платять власні гроші – експерт

21 лютого 2017

Новий проект – створення інтерактивної карти енергетичного сектору – спрямований на краще інформування споживачів енергоресурсів про те, що відбувається в енергетиці та за що вони платять гроші, зауважив керівник програм аналітичного центру DiXi Group Роман Ніцович, презентуючи онлайн-карту під час конференції «EITI в Україні: як ефективно управляти ресурсами».

 

Карта енергетичного сектору дозволить доволі швидко розібратися як зі шляхом енергоресурсів від видобутку до споживання, так і з фінансовими маршрутами, які їх супроводжують.

 

«Наша цільова аудиторія – середньостатистичний споживач енергоресурсів. Головна мета проекту − зорієнтувати людей. Пояснити, що відбувається в енергетиці, за що вони платять гроші, які бачать в своїх платіжках. При реалізації проекту наголос буде зроблено на "розкладенні" кінцевих роздрібних цін для побутових споживачів. Тобто кожен зможе наочно зрозуміти, з чого складається його платіжка і куди йдуть його гроші: наприклад, яка їх частина пішла на обслуговування мереж, яка – в якості податку в бюджет тощо», наголосив експерт.


"Ми прагнемо, аби кожен українець розумів як працюють ринки, з якими він стикається кожного дня, - ринки газу, електроенергії, тепла, нафтопродуктів. Для цього енергетичну галузь потрібно зробити максимально прозорою та відкритою, адже тільки тоді, коли буде зрозуміло, де неефективно витрачаються кошти, можна буде приймати рішення, які дійсно матимуть результат», підсумував Роман Ніцович.

Нагадаємо, що створення он-лайн карти енергосектору відбувається в рамках проекту USAID "Прозора енергетика".


«Українська енергетика»

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG