Незалежному регулятору в Україні бути!

06 грудня 2016

Україна нарешті, вперше за 16 років, прийняла законопроект, завдяки якому НКРЕКП має стати дійсно незалежним органом, а тому іншого шляху, окрім як реалізувувати цей закон на практиці, у держави просто нема. Саме про це йшлося на круглому столі «НКРЕКП в законі, Що далі?», який відбувся 5 грудня за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки та за сприяння Уряду Великобританії.

Олександр Домбровський, перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, зазначив: «Так склалося, що все, що стосується реформування енергетичного ринку в Україні, просувається вкрай важко. Я вітаю всіх із прийняттям цього важливого законопроекту. Так, попереду на нас чекає ще багато викликів, однак ми змогли прийняти цей законопроект – і це означає, що перший, найважливіший, крок вже зроблено. Я певен, ми зможемо більше».

У свою чергу, Ольга Бєлькова, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, додала, що саме цей закон є одним із фундаментальних на 2016 рік взагалі, а для Комітету – одним із трьох засадничих. «Наразі жодних колізій з приводу цього документу між урядом, Верховною Радою та НКРЕКП нема, тому у нас всіх попереду багато роботи. Особливо багато доведеться зробити Комісії, і робити перші кроки в цьому напрямку потрібно вже сьогодні», додала Ольга Бєлькова.

Кароліна Чегір, голова Газового відділу Секретаріату Енергетичного Співтовариства, подякувала всім, хто долучився до роботи над таким вкрай важливим для України законом: «В першу чергу я дякую Комітету з питань ПЕК та аналітичному центру DiXi Group за ту важку роботу, яка вже була пророблена та яка ще буде попереду. Хочу зауважити, що новий регулятор має стати фінансово незалежним, а також незалежним від впливу окремих граців ринку і політичної ситуації. Тільки за таких умов можливі реальні зрушення на енергоринку України. У мене нема інших меседжів, окрім головного – давайте імплементовувати закон».

 

Водночас, Олена Павленко, президент аналітичного центру DiXi Groupзазначила, що, відповідно до засад закону, на виконання великої кількості першочергових і важливих кроків в України є дуже мало часу (наприклад, на формування Конкурсної комісії потрібно приблизно 2 місяці, а тому переговори про кандидатів у цю Комісію потрібно вести веж зараз), що має спонукати всіх стейкхолдерів якнайшвидше розпочинати діяти.

 

Дмитро Вовк, голова НКРЕКП, у свою чергу додав, що перші кроки по втіленню закону вже зроблені й на цьому Комісія не планує зупинятися: «Зміни будуть продовжені, і це однозначно».

Варто зауважити, що міжнародна спільнота повністю підтримує реформування енергосектору в Україні та готова й надалі сприяти впровадженню закону про регулятор.

 

Зокрема, Андрій Буквич, представник Посольства Великої Британії в Україні, зазначив: «Британський уряд вітає прийняття законопроекту, адже це є наочним свідченням наявності політичної волі у реформуванні законодавства України. Уряд Великої Британії підтримував і підтримуватиме усіх зацікавлених учасників у прийнятті потрібного вторинного законодавства», - додав він.

Торстен Веллерт, керівник групи «Енергетика та навколишнє середовище» Групи підтримки України Європейської Комісії,а також Діана Корсакайте, керівник ПроектуUSAID «Муніціипальна енергетична реформа в Україні» зазначили, що Європа та США готові допомагати Україні в подальшій імплементації закону (зокрема, в роботі над якісним вторинним законодавством), оскільки він є вкрай важливим і відповідає тим викликам, які стоять перед Україною.

 

«Прозорість і ще раз прозорість − найголовніше у функціонуванні регулятора. Закон створює базу для якісних довготривалих зрушень в енергетиці. І ми готові працювати над ними далі»,  заявила пані Корсакайте.    

 

Матеріал Української Енергетики

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG