Немає сумніву, що "Північний потік" є політичним проектом – президент Dixi Group Олена Павленко

07 липня 2017

Про це зазначила президент Dixi Group Олена Павленко на дискусії «Газові війни Росії: як відповідають Україна та ЄС?», що відбулася 7 липня в Українському кризовому медіа-центрі за співорганізації DiXi Group.

Олена Павленко зазначила, що вся історія українсько-російських газових відносин – це історія боротьби за контроль над українською газотранспортною системою. За її словами, немає сумніву в тому, що "Північний потік" – це політичний проект (слід згадати тільки проект "Південного потоку", що був зупинений рішенням однієї людини).

При цьому, пані Олена каже, що, виглядає так, політика Росії в ЄС – це практика розділити ЄС. "Північний потік" – все ж таки конфлікт між країнами Центральної та Західної Європи і тут важливе питання: чи готові ці країни бачити інструмент внутрішнього розділення ЄС?

Крім того, як зазначила президент Dixi Group, «точкою неповернення» у будівництві Північного потоку-2 і українській газовій реформі буде «точка входу» на східному кордоні України, оскільки з цього моменту українська ГТС вважатиметься європейською.

«З цього моменту українська ГТС буде вважатися європейськими країнами європейською ГТС, яка грає за європейськими правилами, з якою можна працювати за європейськими законами і вимагати європейської відповідальності. До цього нас чекає надзвичайно складний шлях – буде багато спроб не допустити цього переходу на східний кордон. І ця робота має йти у тісній кооперації з європейськими партнерами, оскільки вона вимагає роботи з європейськими компаніями», – наголосила Олена Павленко.

Президент DiXi Group зауважила також, що у Європі розмови про потік «в обхід» України завжди активізуються після заяв Росії про можливе перекриття постачання газу через Україну. «Думаю, протягом наступних років буде ще багато спроб розказати про те, що транзит буде зупинено, щоб максимально привертати увагу до своїх "обхідних" потоків, і нам потрібно цю тезу враховувати у нашій внутрішній політиці і не допускати її», – зауважила вона.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG