На засіданні Комітету ПЕК обговорили Енергетичну стратегію України до 2035 року

19 січня 2017

      В середу 18 січня на спільному засіданні Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки та Колегії Міністерства енергетики та вугільної промисловості відбулося публічне обговорення проекту Енергетичної стратегії України до 2035 року за участі громадських експертів та представників профспілок. Базовий варіант документу було створено завдяки співпраці Національного інституту стратегічних досліджень та Українського центру економічних і політичних досліджень імені О. Разумкова.

      Зокрема, Олександр Домбровський, перший заступник голова Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, наголосив на тому, що Енергетична стратегія має стати дорожньою картою із ключовими цільовими функціями, які дають перспективу розвитку енергетики й забезпечують енергетичну безпеку; вказують ключові індикатори та маяки, на які повинна вийти енергетична система України до 2035.

     У свою чергу, Володимир Кістіон, віце-прем’єр міністр України, підкреслив, що глобальна мета Стратегії – це енергетична незалежність держави, а тому при її формуванні ми повинні врахувати ті чинники і загрози, які можемо спрогнозувати протягом сьогоднішнього часу.

Ігор Насалик, Міністр енергетики та вугільної промисловості України, додав, що більшість зауважень до Стратегії стосувалися бачення розвитку ядерної енергетики, оскільки одні закликали до її розвитку, тоді як інші – навпаки. Тим не менше, він заявив, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості, як замовник програми, буде чітко стояти на позиції розвитку ядерної енергетики.

Наталія Войціцька, народний депутат України від «Об’єднання «САМОПОМІЧ», відзначила, що певні показники щодо частки генерацій тих чи інших ресурсів в загальному енергетичному балансі 2035 року не прив’язані до відповідного прогнозу макроекономічного розвитку, а саме росту ВВП. За її словами дуже важливо знати про те, яким буде попит у найближчі роки. Щодо пропозиції, то її важливо розділити на декілька складових: сьогоднішні потужності та їх можливості; скільки потужностей необхідно буде  додати, щоб забезпечити попит; які  у нас будуть фінансові зобов’язання  для того, щоб сформувати ці додаткові потужності.

Серед зауважень також було відзначено те, що стратегія не підіймає питання реалізації трудового капіталу. Зважаючи на це, необхідно зупинити відтік кваліфікованих працівників з галузей та модернізувати систему підготовки кадрів, щоб забезпечити енергетику новим поколінням фахівців.

Обговорення підсумував Олександр Домбровський, зазначивши потребу в остаточному зборі всіх пропозицій, їх систематизації та проведення додаткових зустрічей зі стейкхолдерами відповідно до окремих напрямків.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG